Jakie efekty daje trening funkcjonalny?

Jakie efekty daje trening funkcjonalny?

Chcesz trenować z głową? Bezpiecznie i z korzyścią dla twojego zdrowia, a nie tylko wyglądu? Wybierz kompleksowy zestaw ćwiczeń, dzięki któremu realnie poprawisz swoją sprawność w życiu codziennym lub osiągniesz lepsze wyniki w sporcie. Trening funkcjonalny, najnowszy trend wśród entuzjastów aktywnego spędzania czasu to odpowiedź na twoje potrzeby.

Czym jest trening funkcjonalny?

Tym co odróżnia trening funkcjonalny od treningu siłowego, jest sam cel ćwiczeń. Mają one na celu wzmocnić mięśnie, ale jednocześnie nie powodować przyrostu masy mięśniowej. W przeciwieństwie do innych rodzajów aktywności fizycznej, ćwiczenia wchodzące w skład treningu funkcjonalnego mają imitować czynności, które wykonujemy w życiu codziennym lub inne proste aktywności jak np. przemieszczanie klocków. Jeśli chcesz ćwiczyć możesz z użyciem prostych akcesoriów, które znajdziesz pod ręką (butelka wody, deska, worek z piaskiem, krzesło) albo specjalistycznych gadżetów (hantle, taśma do ćwiczeń, piłka lekarska).

Co daje trening funkcjonalny?

Z dobrodziejstw treningu funkcjonalnego możesz korzystać zarówno jako sportowiec, który chce zwiększyć swoją efektywność, jak i osoba która chce odzyskać swoją sprawność po chorobie czy kontuzji. Ma on szerokie zastosowanie w rehabilitacji medycznej, zwłaszcza jeśli chodzi o schorzenia ortopedyczne i neurologiczne. Odpowiednio dobrane ćwiczenia funkcjonalne minimalizują też ryzyko kontuzji oraz polepszają sportowe rezultaty i dzięki temu możesz śmiało sięgnąć po nie jeśli uprawiasz sporty wyczynowe. Jeśli natomiast pracujesz za biurkiem i boisz się, że się zasiedzisz, trening funkcjonalny pomoże ci zachować prawidłową postawę ciała i zapobiegnie utracie kondycji, a dodatkowo pomoże osiągnąć i utrzymać szczupłą sylwetkę.

Jakie ćwiczenia obejmuje trening funkcjonalny?

Treningi rehabilitacyjne powinieneś wykonywać w asyście opiekuna, który będzie nadzorował trening i zapewni ci oparcie. Jednak nawet jeśli świetnie radzisz sobie bez wspomagania, porada wykwalifikowanego trenera pomoże ci osiągnąć lepsze efekty i skomponować dopasowany do twoich potrzeb zestaw ćwiczeń. Twój przykładowy trening personalny może składać się z ćwiczeń przypominających codzienne czynności, ale także na przykład z pompek, wykroków z piłką oraz step na krześle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Olejek z drobinkami złota – poznaj to rozświetlające rozwiązanie!
Previous Post Olejek z drobinkami złota – poznaj to rozświetlające rozwiązanie!
Na sportowo dla zwierzaków – charytatywny bieg z psami
Next Post Na sportowo dla zwierzaków – charytatywny bieg z psami