Kwestia termoizolacji budynku jest istotna nie tylko podczas budowy domu. Przekłada się ona bowiem na komfort panujący we wnętrzu. Jeśli nie została prawidłowo wykonana, będzie to skutkować wieloma negatywnymi konsekwencjami. Kiedy w takim razie należy zastanowić się nad dociepleniem stropodachu?
Sygnały wskazujące, że docieplenie stropodachu jest konieczne
Niewłaściwa termoizolacja to problem, który można rozpoznać po kilku znakach szczególnych. Tym, co najbardziej rzutuje na komfort domowników, jest temperatura. Mostki termiczne dają o sobie znać przepuszczaniem zimnego powietrza do wnętrza domu. Jest to problematyczne nie tylko zimą, ale również latem, ponieważ budynek nie zapewnia przyjemnego chłodu. Silnie reaguje na temperaturę panującą na zewnątrz. Kolejnym znakiem rozpoznawczym źle wykonanej lub przestarzałej termoizolacji jest zła absorpcja hałasów. Docieplenie stropodachu polega na dołożeniu dodatkowej warstwy materiału izolującego, dzięki czemu hałasy płynące z zewnątrz nie są tak kłopotliwe. Zdarza się, że występowanie mostków termicznych wpływa na wyższe koszty eksploatacji. W przypadku, gdy powodem nie są okna, a stropodach, warto zdecydować się na docieplenie.
Docieplenie stropodachu – inwestycja, która zaprocentuje
Docieplenie stropodachu to inwestycja, która ma wiele korzyści. Pozwala przede wszystkim uniknąć wspomnianych powyżej problemów. Pozytywnie wpływa na domowy budżet oraz zwiększa ogólny komfort domowników. Wykonując docieplenie metodą wdmuchiwania, nie trzeba martwić się wysokimi kosztami czy ewentualnym naruszeniem konstrukcji. Firmy takie jak ta https://stropodachy.com.pl/ oferują usługi docieplania stropodachu między innymi za pośrednictwem tej metody. Jej dużą zaletą jest przede wszystkim krótki czas pracy (około 1-2 dni). Granulat z wełny lub celulozy świetnie utrzymuje ciepło, jak również jest odporny na różne czynniki atmosferyczne. Dobrze przeprowadzone docieplenie stropodachu pozwoli cieszyć się z wielu korzyści, dlatego zdecydowanie warto w nie zainwestować.